Portal miłośników polskich szlaków wodnych

Rzeka Wisła - Przewodnik dla wodniaków

Jedyny aktualny i najbardziej obszerny przewodnik dla wodniaków po rzece Wiśle

Niezwykła Encyklopedia Rzeki Wisły - Precyzyjny Opis szlaku Rzeki Wisły - Praktyczna Locja Rzeki Wisły - Precyzyjny i łatwy w użyciu Kilometraż Rzeki Wisły - Zadziwiająca Historia Rzeki Wisły - Intrygujące ciekawostki dot. Rzeki Wisły - Praktyczne informacje dla wodniaków - 9999 ciekawostek i informacji oraz tajemnic Rzeki Wisły

 
Książka komandora Jana Marii Wilczopolskiego jest więcej niż tylko Przewodnikiem po Królowej Polskich Rzek i jest więcej, niż tylko Encyklopedią zawierającą multum informacji oraz ciekawostek na temat Ostatniej Wielkiej Dzikiej Rzeki Europy. Doświadczony naukowiec, niezłomny podróżnik oraz wytrwały poszukiwacz skarbów i przygód opisuje kilometr po kilometrze rejs Wisłą. Zamieszcza przy tym ciekawe informacje n/t historii rzeki i żeglugi, opowiada niezwykłe historie związane z Wisłą oraz pozwala zrozumieć kardynalne znaczenie Wisły w dawnych czasach, po chwili przenosząc czytelnika wprawną ręką w XXI wiek.
 
Wodniak znajdzie w przewodniku wszystkie potrzebne i użyteczne informacje potrzebne podczas rejsu. Czytelnik otrzymuje multum informacji i ciekawostek oraz opowieści o Wiśle w dawnych czasach i dziś.
 
„Dla szczurów lądowych, którzy nie odważyli się jeszcze popłynąć Wisłą, niech Encyklopedia Królowej Polskich Rzek będzie zbiorem niezwykłych opowieści o najpiękniejszej, najbardziej tajemniczej i zaskakującej ostatniej wielkiej dzikiej rzece Europy.
Mam nadzieję, że po lekturze tej książki każdy jej czytelnik postanowi przeżyć wiślaną przygodę.”
- ze wstępu komandora Jana Marii Wilczopolskiego
 
Autor książki „Rzeka Wisła. Przewodnik dla wodniaków. Encyklopedia Rzeki Wisły.”

kmdr Jan Maria Wilczopolski od kilkudziesięciu lat eksploruje polskie szlaki wodne. Pływa kajakiem, pontonem, tratwami, łodziami, jachtami i żaglówkami, a ostatnio także barką. Jego łódka co roku, od maja do września non stop przemieszcza się po polskich rzekach, kanałach i jeziorach. Emerytowany marynarz, bojownik o niepodległość Polski, gawędziarz, poszukiwacz przygód i skarbów; skarbnica wiedzy o polskich drogach wodnych – o ich historii, ciekawych zakamarkach i mrocznych tajemnicach.

 
 

Formularz zamówienia książki

Dane do wysyłki i faktury
Dane do przelewu zostaną przesłane automatycznie wraz z potwierdzeniem zamówienia na podany poniżej email.

Kwota do zapłaty: 164 PLN 

Kwota do zapłaty: 184 PLN

Dane do przelewu zostaną przesłane automatycznie wraz z potwierdzeniem zamówienia na podany poniżej email.

Kwota do zapłaty: 165 PLN 

Kwota do zapłaty: 185 PLN

Dane do przelewu zostaną przesłane automatycznie wraz z potwierdzeniem zamówienia na podany poniżej email.

Kwota do zapłaty: 264 PLN 

Kwota do zapłaty: 284 PLN

Dane do przelewu zostaną przesłane automatycznie wraz z potwierdzeniem zamówienia na podany poniżej email.

Kwota do zapłaty: 265 PLN

Kwota do zapłaty: 285 PLN

W uwagach do zamówienia proszę podać, którą książkę za 1 PLN mamy wysłać Polskie Drogi Wodne czy Pętla Żuławska i Kanał Elbląski. Drogi Wodne Żuław

Wisła

Królestwo Wisły

1 luty, 2017 - 13:25 -- admin

Wisła nie jest prostą rzeką do nawigowania. Pełno w niej wirów obracających łódkę, katarakty skalne, łachy, wyspy, także te niewidoczne, bo zalane właśnie przez wodę i mielizny. Prowadząc łódkę trzeba przez cały czas obserwować rzekę przez lornetkę. Cały rejs to poszukiwanie głównego nurtu, sporadycznych tyczek, najpierw zwykłych kijów zatkniętych w wodzie, potem, po ok. 300 km kolorowych tyczek na brzegach. Dopiero tuż przed Warszawą pojawia się kilkanaście bojek (na odcinku wielu kilometrów). Wisła to rzeka wymagająca ogromnej uwagi i koncentracji.

Ostatnia wielka dzika rzeka Europy

1 luty, 2017 - 13:25 -- admin

Wisła zaskakuje. Na łachach żerują obok siebie: 40 kormoranów, 20 boćków i 30 czapli siwych. Gdy się do nich zbliżam, najpierw czaple dają dyla, potem drapieżne kormorany robią krąg, a na koniec boćki w pośpiechu się oddalają. Idylla. Sceneria jak na Amazonce albo na Borneo. Dopiero gdy spojrzymy z bliska, dostrzeżemy, że roślinność inna, brak krokodyla na brzegu, na drzewkach i krzaczorach nie kicają probościsy, a w wodzie zamiast piranii – karp wiślany.

Fascynująca zmiana planów, czyli pomysł na przewodnik po Rzece Wiśle. „Rzeka Wisła. Przewodnik dla wodniaków. Encyklopedia Rzeki Wisły.”

1 luty, 2017 - 13:24 -- admin

„Zimą 2015/2016, gdy kończyłem planować ekspedycję syberyjską śladami Ossendowskiego, zadzwonił do mnie Tomek Major i zaproponował napisanie przewodnika dla wodniaków o Wiśle. Kilka tygodni później, w barku nad Mekongiem przekonał mnie przy wybornej porcji sajgonek do przełożenia niezwykłej wyprawy. Już w kwietniu 2016 roku zrzuciłem moją łódkę w okolicach Oświęcimia i popłynąłem powolutku, nie spiesząc się, ku Bałtykowi. Lato i jesień spędziłem na ponownym studiowaniu materiałów i literatury zgromadzonych przez ostatnie kilkadziesiąt lat mojej pracy naukowej.